Nasza firma powstała w 1993 roku. Założyliśmy ją aby produkować zęby akrylowe, na które był duży, niewystarczająco zaspokajany popyt. Z tamtych czasów zostało wspomnienie o kilku osobach pracujących w czterech pomieszczeniach i o ogromnej radości ze sprzedania w pierwszym roku działalności 100 tysięcy zębów. Pamiętamy też przekonanie, że do miliona daleka droga… Milion udało się osiągnąć znacznie szybciej niż się spodziewaliśmy, mamy nadzieję, że tak samo będziez oczekiwanymi pięćdziesięcioma milionami. Teraz Wiedent to największy producent zębów akrylowych w Polsce. W ofercie mamy trzy linie zębów akrylowych: produkowane od początku istnienia firmy zęby trójwarstwowe ESTETIC, od 2007 roku dwuwarstwowe CLASSICi trójwarstwowe ALMAMISS.

budynek

Uzupełnienie oferty dla techników dentystycznych stanowią wytwarzane od 2000 roku tworzywa akrylowe do różnych zastosowań oraz sukcesywnie wprowadzane do sprzedaży inne  materiały protetyczne: woski, szczotki, pasta polerska, pudełka na narzędzia i szafki na zęby. Nasze wyroby są używane przez protetyków w kilkudziesięciu krajach świata. Korzystającym w pracy z naszych produktów dziękujemy za wspólne lata, a wszystkich zapraszamy do współpracy.

System Zarządzania Jakością obejmujący „Projektowanie, wytwarzanie i sprzedaż zębów sztucznych do protez oraz produktów dodatkowych” zgodny z normą EN ISO 13485 wdrożyliśmy i certyfikowaliśmy w 2003 roku. Od tego czasu doskonalimy go i rozwijamy dostosowując do zmieniających się wymagań prawnych i normatywnych. Nasze produkty spełniają wymagania odpowiednich specyfikacji, norm i przepisów bezpieczeństwa.

Produkowane przez nas wyroby medyczne spełniają szczególne wymagania zawarte w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 (MDR) oraz w Ustawie z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych.

iso13485

CERTYFIKAT ISO 13485:2016

OGÓLNE ZASADY WSPÓŁPRACY

  • czas realizacji zamówień wynosi maksymalnie 5 dni,
  • prosimy o składanie zamówień na naszych formularzach, w celu uniknięcia pomyłek,
  • paczki o wadze do 1,0 kg nie zawierające płynów w butelkach o pojemności 250 ml mogą być wysyłane pocztą priorytetową, pozostałe paczki dostarczy firma kurierska.

SZCZEGÓLNE ZASADY WSPÓŁPRACY

Klienci hurtowi:

  • przed złożeniem pierwszego zamówienia prosimy o przysłanie następujących dokumentów: dokument nadania NIP, REGON, wpis do KRS lub Ewidencji Gospodarczej oraz podanie telefonu kontaktowego, aktualnego adresu mailowego oraz adresów wysyłkowych jeżeli są inne od występującego w dokumentach rejestrowych.
  • do zamówień o wartości netto mniejszej niż 600 zł doliczany jest koszt przesyłki (14-20 zł netto).

Klienci indywidualni:

  • płatność jest realizowana przy dostarczeniu paczki (pobranie),
  • do zamówień o wartości netto mniejszej niż 200 zł doliczany jest koszt przesyłki (14-20 zł netto).

ZAMÓWIENIA - SKŁADANIE I INFORMACJA

Zamówienia można: