Estetic Ekri  logoCE0120

opaker

Estetic Ekri


  • służy do usunięcia ciemnego refleksu metalowych elementów koron i mostów,
  • składa się z płynów w kolorze ecru i brązowym co umożliwia indywidualne dobranie przez technika odcienia beżu,
  • może być nanoszony zarówno na elementy metalowe jak i z tworzywa.

Opakowanie:

Komplet:

  • 20 ml płynu koloru ecru, 10 ml płynu koloru brązowego.

Zastosowanie:

Opaker (lakier podkładowy) przeznaczony jest do nanoszenia na metalowe konstrukcje koron i mostów licowanych tworzywem akrylowym w celu zniesienia metalicznego refleksu uniemożliwiającego uzyskanie dobrego efektu kolorystycznego. W razie potrzeby, ze względów estetycznych można lakier nanieść na wewnętrzną powierzchnię koron z tworzywa sztucznego.


Sposób użycia:
Modelowanie woskowej licówki czy przęseł mostu należy wykonać konwencjonalnym sposobem. Po zapuszkowaniu i wytopieniu wosku doprowadzić puszkę do temperatury otoczenia. Lakier podkładowy wstrząsnąć przed użyciem i zamknąć szczelnie po użyciu. Pędzelkiem lub cienkim ostrzem nożyka nanieść cienką warstwę lakieru na przeznaczoną do licowania powierzchnię. Niekiedy może być potrzebna druga warstwa. W przypadku stosowania kuleczek retencyjnych unikać nadmiernego wypełnienia podcieni. Po całkowitym wyschnięciu lakieru nakładamy masę akrylową Estetic H i poddajemy prasowaniu. W przypadku odparowania frakcji lotnej można lakier rozcieńczyć niewielką ilością monomeru metakrylanu metylu.


Producent zaleca umieszczenie w instrukcji dla pacjentów następujących wskazówek:

  • mosty i korony licowane ESTETIC H przy użyciu ESTETIC EKRI należy myć szczoteczką do zębów używając pasty do zębów i innych środków przeznaczonych do pielęgnacji protez;
  • mosty i korony, które uległy uszkodzeniu może naprawiać wyłącznie protetyk lub lekarz stomatolog;
  • mosty i korony należy poddawać okresowym przeglądom u lekarza stomatologa.

Przechowywanie:
W szczelnie zamkniętych opakowaniach, w pomieszczeniach dobrze wentylowanych, w miejscach niedostępnych dla dzieci.


Okres trwałości: 3 lata od daty produkcji.

UWAGA:
Płyn łatwopalny, drażniący - unikać wdychania oparów, kontaktu ze skórą i oczami. W razie kontaktu spłukać obficie wodą, ewentualnie zgłosić się do lekarza okulisty. Nie wylewać resztek płynu do ujęć kanalizacyjnych. Ostrzega się protetyka przed wdychaniem pyłu podczas wykonywania prac protetycznych i podczas szlifowania koron. Przy pracach tych zaleca się stosowanie wyciągu i maski przeciwpyłowej.